clanky z tisku

Bitva o Slaný, Tereza a Alex, tři války, které málem zbořily halu

Jedenáctá Noc válečníků je historií. Zaplněná sportovní hala řvala, tleskla, skandovala. Kladno opět ukázalo světu bojových umění, že dělá skvělou show.
nocpojdtePo rozehřívacím boxu prošli do finále MMA pyramidy Martin „Zlatník“ Chaloupka a Ondřej Ballada. Hakim Gym proti SKS Areně. Bojovník s mistrovským postojem proti válečníku, který je zase jako doma na zemi. Nakonec se naplnily „Zlatníkovy“ obavy, aby ho soupeř nehodil na podlahu… Na ní už kraloval Ballada. „Kdybych ho ustál, mohlo to dopadnout opačně,“ posteskl si Chaloupka a soupeř dodal: „Taktika mi vyšla na sto procent.“
To už se hlediště haly dostávalo do varu. A bylo načase. V ringu se totiž objevily první „Amazonky“, domácí Anička Homolková a příbramská Věra Pihávková, spjatá s Kladnem přes svého manžela, trenéra SK Ivana Pihávka. Věra mohla v K1 své soupeřce oplatit porážku z letošního podzimu. A nakonec to také dokázala. „Byla lepší. Je to mezi námi remíza, tak uvidíme, jak to dopadne příště,“ konstatovala uznale bojovnice SKS Areny. „Ani nevím, jak se mi podařilo vyhrát. Myslím si, že díky mým rychlým rukám, ale dneska jsem k nim přidala i dobré kopy. Ale byl to moc těžký zápas,“ sdělila příbramská jednička.
Další zápas, na který se publikum těšilo, obstaral oblíbený Karel Hořejšek. Tomu sice nenastoupili soupeři do možného boje o titul mistra republiky v boxu do 79 kilogramů či o nějaké to deko víc, ale Karel se za přízeň fanoušků odvděčil exhibičním výkonem.
Poté večer gradoval třemi velmi očekávanými souboji. V tom prvním, thajském boxu, se mistryně světa Tereza „Vepřoun“ Dvořáková postavila starší, velmi zkušené Rakušance. A jako vždy začala první ze tří kol vlažně. Druhé bylo vyrovnané, a když už si začínala bitkařka od jižních sousedů myslet, že má kladenskou juniorku pod kontrolou, „Vepřoun“ udeřil. Tereza předvedla, proč je do 60 kilogramů nejlepší na světě. „Schytala pěkný bomby,“ culila se studentka sportovního gymnázia a dodala, že je to její nejtěžší vítězství v kariéře.
Po mezinárodním klání uvedl spíkr večera „Bitvu o Slaný“, duel trenérů, kteří učí své žáky v jediných dvou slánských tělocvičnách. Lukáš Zeman hájil barvy odnože Hakim Gymu, Mario Jarkas válčil za barvy TCB Slaný. Už dlouho takhle sportovní hala neburácela. Přeci jen o ždibec víc fanoušků se přišlo podívat na Maria a ten je nezklamal. Králem Slaného je tedy Jarkas. „Děkuji za mohutnou podporu, moc jsem ji potřeboval, protože soupeř má svoji kvalitu,“ uvedl „král“ sousedního města.
Jestliže při tomto duelu to byl pořádný hukot, pak boj nejtěžších borců málem halu zbořil. Dvakrát pět minut boje na krev vydrželo hlediště skandovat Alexovo příjmení. A Alex zase vydržel ležet na Reissingerovi, kterému říkají „Palec“, přesně tak dlouho, aby rozhodčí přiznal vítězné body jménu Cverna!
Video i rozhovor s hvězdou galavečera přineseme v neděli.
Jan Murárik - Vaše Kladno

Noc Válečníků opět rozzáří Kladno

Ve čtvrtek, 17. 12. se koná již tradiční Noc Válečníků s pořadovým číslem 11, na kterém budou opět k vidění skvělé zápasy různých stylů. Pořadatel a bývalý úspěšný závodník v K1 a muaythai, Pavel Hakim Majer, opět povolá k boji převážně kladenské fightery, k nimž staví protivníky z jiných gymů. Zeptali jsme se Hakima, proč si vybral pro pořádání gala právě [...]
Zeptali jsme se Hakima, proč si vybral pro pořádání gala právě nezvyklý čtvrteční večer:
„Původní záměr tohoto dne je takový, že když jsem začínal před pěti lety pořádat Noc Válečníků na Kladně, nepočítal jsem vůbec s takovou návštěvností a s tím, že se z toho časem vyklube takto velký podnik. Plánoval jsem původně malou akci a jelikož ta skupina lidí, o které jsem si myslel, že dorazí a která se o bojový sporty aktivně zajímá, si často přivydělává jako vyhazovači v pátek a v sobotu, z toho důvodu jsem vybral čtvrtek. Dnes už je situace jiná a věřím, že i v pátek či sobotu by dorazili diváci, možná že i v hojnějším počtu. Jsem ale člověk, co rád ctí tradice, takže kladenská Noc Válečníků opět tradičně prosincový čtvrtek, tentokrát 17. 12. 2015.“
Velkou prestiž těchto galavečerů podtrhuje mnoho topfighterů, kteří se jich v minulosti zúčastnili jako Lukáš Dvořák, Petr Vondráček, Ondřej Hutník, Luboš Vrňata, Jan Soukup, Viktor Pešta, či ze zahraničí Faycal Hucin. Tentokrát se diváci budou moci těšit kromě jiného na pyramidu MMA do 70 kg, v boxerském zápase Karla Hořejška tentokrát v souboji s Rostislavem Kováčem, Annu Homolkovou v K1, Terezu Dvořákovou v muaythai, či divácky zajímavý souboj o Slaný.
Hlavním zápasem večera bude souboj dvou těžkotonážníků v MMA a to Alexandr Cverna vs Michal Reissinger. Alex udělal krok správným směrem, když přešel pod trenéra Davida Vyvážila, v jehož týmu se soustřeďují kvalitní těžké váhy. Jeho soupeřem bude striker Michal Reissinger, který již dva zápasy v MMA vítězně absolvoval a v předchozích rozhovorech říkal, že se chce k MMA vrátit.
Na jaký zápas se Hakim nejvíc těší?
„Těším se na celou Noc Válečníků, vnímám to jako celek, na všechny fighty  včetně 21. Bojovníka. Samozřejmě se budu soustředit hlavně na zápasy mých svěřenců.“
A komu by rád poděkoval?
„Těch lidí by tady bylo opravdu moc. Chtěl bych ale hlavně poděkovat mojí rodině, že to se mnou stále dávají. Není to jednoduchý….,“dodal Hakim.
Zdroj: CzechFighters