Kontakt:
+420 777 357 382
hakim@email.cz

Adresa: 
Sportovní hala Kladno
Sportovců 817 - Kladno

NOC VÁLEČNÍKŮ 8 - ZPRÁVY Z TISKU

Velká galashow NOC VÁLEČNÍKŮ 8 se blíží

V pátek se otevřou brány Noci Válečníků při které se představí skvělý bojovníci. Jejich jména předznamenávají, že se bude jednat o opravdu slušnou štípanou. Ve finálových zápasech se představí Luboš „Hyena“ Vrňata Hanuman Gym Praha vs.  Milán Koprivanecz Hungary a Lukáš „Fuki“ Dvořák Hanuman Gym Praha vs. Sergei Kandoian Holandsko.
O rozhovor jsme požádali Pavla „Hakima“ Majera, který za celým turnajem stojí.
Snažím se vše předem přichystat tak, abych se pak na gala mohl věnovat svým fighterům. Samozřejmě pořád monitoruju, zda vše běží tak, jak má, občas odběhnu něco vyřídit, ale poslední dva finálové zápasy si už vychutnávám na tribuně jako divák.
Bojové sporty jsou v médiích často opomíjené, proč si myslíte, že tomu tak je?
Ano, ale dneska tomu už tak uplně není. Noc Válečníků se v záznamu vysílá na TV Fanda a Nova sportu. Samozřejmě s hokejem a fotbalem se srovnávat nemůžem, ale posun mediální sledovanosti nastal.
Mezi bojovníky se objevují i tváře z Hanumanu, jsou tak dobří, nebo jste spřátelený klub?
Oboje - jsou tak dobří a jsme spřátelenej klub. Vlastně všichni jsme potomci z Hanuman gymu. 90% nynějších trenérů pocházejí buď z Hanuman gymu, nebo se tam jezdilo Thaibox učit. Já sám jsem potomek z Hanuman gymu. A hlavně tam je velká koncentrace lidí, co trénují už cca 10 let, což v klubu s tříletou tradicí nenajdete...
Vy sám ještě zápasíte?
Ne, už ne. Poslední zápas jsem měl ve svých 33 letech. Jednou ráno jsem se probudil a řekl si: dneska už na trénink nejdu. A už jsem na trénink profíku nikdy nedorazil.
Jaký zápas ve vaší kariéře byl nejtěžší?
Bylo jich víc, to se nedá přesně říct ten, nebo ten. Každej posouval latku výš a výš a nikdy to nebylo jednoduchý.
Vedete Hakim gym, kolik má členů a čemu všemu se klub vlastně věnuje?
Hakim gym Kladno je klub, který se stále rozrůstá. trénujeme hlavně Thaiský box a K-1 styl a to v těchto kategoriích děti od šesti let, začátečníci, pokročilý, závodníci, a samostatné tréninky jen pro ženy. Dále pak trénujeme cross-fit, což je super doplněk pro nejen bojové sporty. Všechny tréninky jsou 3x týdně po 1,5hodině. K tomu každý pátek horolezecká stěna a spoustu dalších aktivit. U nás se nikdo vážně nenudí...
Koho na Noci Válečníku uvidíte?
Honza Tříska Hakim Gym Kladno vs. Jiří Mašek Pangration Gym Příbram
Tereza Dvořková Hakim Gym Kladno vs. Lenka Kolářová Spartak Kickbox Nýrsko
Honza „Pitbull“ Korec Maney Service Kladno vs. Lukáš Radič Sac Praga Praha
Zdeněk „Bibíčko“ Biskup Hakim Gym Kladno vs. Ghokhan Gedikt Holandsko
Jarda Jartim SKS Arena Kladno vs. Renat Yessenzhanov Muradov team –SK MMA Monster
Aleš „Aligátor“ Kolář Spejb Gym Praha vs. Shaggy Jordann Pikeur Holandsko
Patrik „Píďa“ Durčanský Hakim Gym Kladno vs. Tomáš Zaschke TKB Teplice
Karel Hořejšek Pražský Rohovník vs. Václav Fiala Box club Duchcov
Martin „Zlatník“Chaloupka Hakim Gym Kladno vs. Michal Kuneš Spejbl Gym Praha
Luboš „Hyena“ Vrňata Hanuman Gym Praha vs.  Milán Koprivanecz Hungary
Lukáš „Fuki“ Dvořák Hanuman Gym Praha vs. Sergei Kandoian Holandsko
Velká galashow očima reportérů
V pátek se otevřou brány Noci Válečníků při které se představí skvělý bojovníci. Jejich jména předznamenávají, že se bude jednat o opravdu slušnou štípanou. Ve finálových zápasech se představí Luboš „Hyena“ Vrňata Hanuman Gym Praha vs.  Milán Koprivanecz Hungary a Lukáš „Fuki“ Dvořák Hanuman Gym Praha vs. Sergei Kandoian Holandsko.
O rozhovor jsme požádali Pavla „Hakima“ Majera, který za celým turnajem stojí.
Kdo přišel s nápadem pořádat Noc válečníků?
S nápadem pořádat Noc Válečníků jsem přišel sám. Měl jsem tady na Kladně gym, tránoval kluky a jezdili jsme všude možně po republice, kde jsme celkem vyhrávali a předváděli pěkný zápasy. Napadlo mě, uspořádat na Kladně galavečer. Přede mnou to tady zatím nikdo nezkoušel a tak bylo ideální předvést se na domácí půdě. Byl to zprvu velký risk, který ale vyšel a tento projekt začal růst až do dnešních rozměrů. Je to i splnění mého snu…
Uspořádat takový galavečer je velmi nákladné, stojí za vámi sponzoři, nebo i město?
To máte pravdu. Když chcete udělat opravdu velkou show a ne jen postavit do tělocvičny ring a když chcete mít dobré bojovníky i zahraniční účast, bez sponzorů by to nešlo. A proto děkuji všem sponzorům, partnerům a platícím divákům k dopomoci uskutečnění tohoto snu: Velká Galashow na Kladně.
Kolik se letos představí bojovníků a v jakých stylech se bude bojovat? Máte mezi nimi svého favorita?
Budeme mít celkem jedenáct zápasů, z toho sedm fighterů bude z Kladna, pět přímo z Hakim Gymu a další čtyři jsou výběr z České republiky. Někteří nastoupí proti našim, další proti fighterům z Holandska, což bude divácky určitě hodně zajímavé. Jinak se bude bojovat v thai boxu, K1, MMA i v boxu. Svým fighterům naprosto věřím, takže pro mě jsou oni favorité a taky se těším na hlavní zápasy Luboše Vrňaty a Lukáše Dvořáka.
V roli pořadatele asi nemáte moc času si sednout a v klidu se dívat na zápasy, máte ale teď nějaký, na který si čas opravdu uděláte?
Velká galashow NV8 očima redaktorů s Kladenského deníku
Kladno - Osmá Noc válečníků měla titul Souboj Kladno vs. Čechy a Čechy vs. Holandsko. Návštěvníci si mohli vychutnat řadu zápasů v bojových sportech a také doprovodný program.
Úvodem si vzal slovo pořadatel Pavel Hakim Majer. Krátkým projevem představil projekt Pokorný bojovník a poděkoval též sponzorům, kteří umožňují realizovat Noci válečníků na Kladně. Následovalo devět atraktivních utkání. Program byl doplněn o vystoupení aerobiku dívek, výborného rappera Revolty,  ukázku brazilského bojového umění Capoeiry a mnoho dalšího.
Výborná projekce a laser show, to je již standardem. Akci svojí přítomností a projevem podpořily osobnosti Dan Landa, Petr Vondráček a Josef Zajíc.

Nyní stručný průběh a výsledky:

 1.K1 -63kg (3x1,5 min) Honza Tříska (Hakim gym Kladno) vs. Jiří Mašek ( Pankration Gym Příbram)
Od začátku je aktivnější a domácím publikem hnaný Honza Tříska. Ve druhém kole Jiří Mašek zabojoval a srovnal krok. Nakonec vítězí domácí Tříska 2:1 na body. První zápas navodil skvělou atmosféru.

 2.K1 -60kg (3x2min) Tereza Dvořáková (Hakim Gym Kladno) vs. Lenka Kolářová (Spartak Kickbox Nýrsko)
Velmi pěkný dívčí zápas. Dvořáková rozhodla hlavně ostražitostí, trpělivostí a přesnými údery. Podařilo se jí eliminovat kopy soupeřky. Vítězí nad Kolářovou 3:0 na body. Tereza se již ve svém druhém domácím zápase stává oblíbencem publika, určitě jí čekají další úspěchy.

 3.Box -64kg (3x3min) Honza "Pitbull" Korec (Money Service Kladno) vs. Lukáš Radič (SAC Praga Praha)
Tradičně „Pitbull" nastupuje ve své masce. Je velice odhodlaný. Odráží se to i v zápase a Korec do toho šlape od začátku naplno. Nenechá soupeře vydechnout. Vítězí v druhém kole TKO.
Následuje vystoupení „Pole dance" a je tu další zápas.

 4.K1 -72kg (3x2min) Aleš "Aligátor" Kotlář (Spejbl gym Praha) vs. Shaggy Jordan Pikeur (Holandsko) Velmi pěkný a svižný zápas. Kolář je vyšší než Pikeur, ale ten ukazuje veliké odhodlání a nedá nic zadarmo. Nakonec vítězí houževnatý Pikeur na body.

A je tu další program, Capoeira. Výborná sestava čtyř borců. Zemská přitažlivost pro ně nejspíše neplatí.

 6.Box -81kg (4x3min) Karel Hořejšek (Pražský rohovník) vs. Václav Fiala (Box club Duchcov)
Velká převaha zkušeného a na Kladně dobře známého sympaťáka Hořejška. Který ukončuje zápas KO v prvním kole.

 7.Thai-box -73kg (3x2min) Martin "Zlatník" Chaloupka (Hakim Gym Kladno) X Michal Kuneš (Spejbl Gym Praha)
Zápas dvou tvrdých borců. Velice vyrovnaný. Kuneš hrozí lokty. Chaloupka spíše údery. Nakonec vítězí Kuneš 2:1 na body.
Čekají nás poslední 2 souboje.

 8.MMA -93Kg (2x5min) Luboš "Hyena" Vrňata (Hanuman Gym Praha) vs. Milán Koprivanecz (Maďarsko)
Nekompromisní Vrňata opět ukazuje svoje zkušenosti a přehled. Maďar se vzdá po prvním kole. Vrňata veze další „kladenské" vítězství.

 9.K1 -86kg (3x3min) Lukáš"Fuki" Dvořák (Hanuman Gym Praha) X Ghokhan Gedikt (Holandsko) Vrchol večera. Velice vyrovnaný zápas. Ovšem Dvořák přečetl Holanďanovu taktiku a ke konci bylo KO na spadnutí. Na konec to Holandský borec ustál a Dvořák vítězí 2:0 na body. Dvořákovo vystoupení stejně jako na minulé Noci válečníků 7 bylo dynamické, soustředěné i pokorné. Je to výjimečný bojovník.
 
Autoři: Bohumil Kučera a Tomáš Kühnel

Raper Marpo: Chtěl bych v Kladně stihnout Vrňatu

Noc válečníků poctí svým vystoupením Marpo. Vlastním jménem Ota Petřina (26) je v současné době zřejmě nejúspěšnější český raper. Ovšem muzikou se živí ve skupině Chinaski jako její bubeník. Jeho spojení s bojovníky v ringu je příznačné. Nejen pro jeho způsob rapování, či vzhled tvrďáka, ale především pro jeho thajboxerskou kariéru.
Na interneteu jsem se o vás mimo jiné dočetl, že máte za sebou čtyři vyhrané a tři prohrané zápasy. To je na profesionálního hudebníka úspěch.
Těch vyhraných už je pět. Ale ten poslední zápas je pěkně starý, někdy kolem loňských Vánoc. Slíbil jsem v Chinaski, že si dám na nějaký čas pokoj, abych nenarušil nasmlouvané koncerty. Naposled mi totiž soupeř zlomil žebro, jež mně následně propíchlo plíci…
Chybí vám zápasy v ringu?
Chybí. Rád bych se k nim vrátil. Ztratil jsem letos celou sezonu, tak tu příští bych to rád dohnal. Času na trénink i boje budu mít relativně dost. Od ledna do května máme s kapelou pauzu.
Trénujete v Hanumanu Petra Macháčka. Kdo se vám v klubu osobně věnuje?
Přímo Petr. Stal se z něj jakýsi můj druhý táta. Pomáhají mi i další výborní trenéři v Hanumanu. S Lončákem klinčujeme, Soukup mne ladí v boxu.
Čeho jste chtěl v ringu dosáhnout?
Před mnoha lety, kdy jsem jenom rapoval, jsem si představoval hvězdnou kariéru v K1. To mě ale rychle přešlo. Dneska už takové ambice nemám. Mně stačí, když si mohu zaboxovat jen tak pro radost. Já tenhle sport miluju.
Proč jste s bojováním začal až v devatenácti letech?
Já o tomhle sportu dřív nevěděl. Tenkrát jsem se po pěti letech rozešel s přítelkyní, tedy ona se mnou a najednou jsem měl spoustu volného času. Řekl jsem si, že bych měl se sebou začít něco dělat. Viděl jsem film s thajboxem, začal jsem trénovat sám, pak se mě ujal Ondřej Spejbl Hutník. A po nějaké době se ke mně vrátila i ta dívka. Dnes je mojí manželkou.
Kolikrát jste v Kladně již vystupoval?
Ve čtvrtek to bude s rapem podruhé. Poprvé jsem tam byl jako šestnáctiletý úplně neznámý raper za pětikilo na baru. Pak jsem tam hrál loni s Chinaski.
Vystoupíte na večeru české legendy thajboxu Pavla Hakima Majera. Kde jste se potkali?
Známe se přes pět let. Potkávali jsme se v Hanumanu a postupem doby se z nás stali přátelé. Je to obrovská osobnost. Obdivuju ho pro jeho skromnost a pokoru.
Kromě zpívání budete v kladenské sportovní hale sledovat jednotlivé zápasy. Na jaký „fight“ se těšíte nejvíc?
Nezůstanu tam asi až do konce, ale rád bych viděl Vrňatu. Po druhé písničce budu mít zhruba půl hodinky čas, tak to snad stihnu. Pak už zase musím pádit do Prahy na koncert Chinaski.
To zklamete kladenské fanynky, které se těší na váš autogram.
Nebojte, že je nezvládnu (směje se), tolik jich tam zase asi nebude.

Kladenské listy - Autor: Jan Murárik

Další články

http://www.extraround.cz/cs/clanek/noc-valecniku-8-30-kvetna-na-kladne--pozvanka?cid=3124

http://www.news3000.cz/clanky/vysledky-noc-valecniku-8-kladno-30-5-2014/

http://www.wherevent.com/detail/Noc-Valecniku-Noc-Valecniku-8

http://mediarom.org/files/box/Kz5b5EdkyYE/noc-v%C3%A1le%C4%8Dn%C3%ADk%C5%AF-8-kladno-r.html

http://www.aboutcity.net/youtube/videos/watch/VyHLxtVnJZQ

https://stredocechdotnet.wordpress.com/2014/06/01/noc-plna-valecniku/

http://vidooly.com/video/Kz5b5EdkyYE

http://kladenskelisty.cz/86514/noc-valecniku-v-obrazech-tvrde-boje-i-krasne-zeny/