Kontakt:
+420 777 357 382
hakim@email.cz

Adresa: 
Sportovní hala Kladno
Sportovců 817 - Kladno

NOC VÁLEČNÍKŮ 11 - ZPRÁVY Z TISKU

Bitva o Slaný, Tereza a Alex, tři války, které málem zbořily halu

Jedenáctá Noc válečníků je historií. Zaplněná sportovní hala řvala, tleskla, skandovala. Kladno opět ukázalo světu bojových umění, že dělá skvělou show.
Po rozehřívacím boxu prošli do finále MMA pyramidy Martin „Zlatník“ Chaloupka a Ondřej Ballada. Hakim Gym proti SKS Areně. Bojovník s mistrovským postojem proti válečníku, který je zase jako doma na zemi. Nakonec se naplnily nocpojdte„Zlatníkovy“ obavy, aby ho soupeř nehodil na podlahu… Na ní už kraloval Ballada. „Kdybych ho ustál, mohlo to dopadnout opačně,“ posteskl si Chaloupka a soupeř dodal: „Taktika mi vyšla na sto procent.“
To už se hlediště haly dostávalo do varu. A bylo načase. V ringu se totiž objevily první „Amazonky“, domácí Anička Homolková a příbramská Věra Pihávková, spjatá s Kladnem přes svého manžela, trenéra SK Ivana Pihávka. Věra mohla v K1 své soupeřce oplatit porážku z letošního podzimu. A nakonec to také dokázala. „Byla lepší. Je to mezi námi remíza, tak uvidíme, jak to dopadne příště,“ konstatovala uznale bojovnice SKS Areny. „Ani nevím, jak se mi podařilo vyhrát. Myslím si, že díky mým rychlým rukám, ale dneska jsem k nim přidala i dobré kopy. Ale byl to moc těžký zápas,“ sdělila příbramská jednička.
Další zápas, na který se publikum těšilo, obstaral oblíbený Karel Hořejšek. Tomu sice nenastoupili soupeři do možného boje o titul mistra republiky v boxu do 79 kilogramů či o nějaké to deko víc, ale Karel se za přízeň fanoušků odvděčil exhibičním výkonem.
Poté večer gradoval třemi velmi očekávanými souboji. V tom prvním, thajském boxu, se mistryně světa Tereza „Vepřoun“ Dvořáková postavila starší, velmi zkušené Rakušance. A jako vždy začala první ze tří kol vlažně. Druhé bylo vyrovnané, a když už si začínala bitkařka od jižních sousedů myslet, že má kladenskou juniorku pod kontrolou, „Vepřoun“ udeřil. Tereza předvedla, proč je do 60 kilogramů nejlepší na světě. „Schytala pěkný bomby,“ culila se studentka sportovního gymnázia a dodala, že je to její nejtěžší vítězství v kariéře.
Po mezinárodním klání uvedl spíkr večera „Bitvu o Slaný“, duel trenérů, kteří učí své žáky v jediných dvou slánských tělocvičnách. Lukáš Zeman hájil barvy odnože Hakim Gymu, Mario Jarkas válčil za barvy TCB Slaný. Už dlouho takhle sportovní hala neburácela. Přeci jen o ždibec víc fanoušků se přišlo podívat na Maria a ten je nezklamal. Králem Slaného je tedy Jarkas. „Děkuji za mohutnou podporu, moc jsem ji potřeboval, protože soupeř má svoji kvalitu,“ uvedl „král“ sousedního města.
Jestliže při tomto duelu to byl pořádný hukot, pak boj nejtěžších borců málem halu zbořil. Dvakrát pět minut boje na krev vydrželo hlediště skandovat Alexovo příjmení. A Alex zase vydržel ležet na Reissingerovi, kterému říkají „Palec“, přesně tak dlouho, aby rozhodčí přiznal vítězné body jménu Cverna!
Video i rozhovor s hvězdou galavečera přineseme v neděli.
Jan Murárik - Vaše Kladno

Noc Válečníků opět rozzáří Kladno

Ve čtvrtek, 17. 12. se koná již tradiční Noc Válečníků s pořadovým číslem 11, na kterém budou opět k vidění skvělé zápasy různých stylů. Pořadatel a bývalý úspěšný závodník v K1 a muaythai, Pavel Hakim Majer, opět povolá k boji převážně kladenské fightery, k nimž staví protivníky z jiných gymů. Zeptali jsme se Hakima, proč si vybral pro pořádání gala právě [...]
Zeptali jsme se Hakima, proč si vybral pro pořádání gala právě nezvyklý čtvrteční večer:
„Původní záměr tohoto dne je takový, že když jsem začínal před pěti lety pořádat Noc Válečníků na Kladně, nepočítal jsem vůbec s takovou návštěvností a s tím, že se z toho časem vyklube takto velký podnik. Plánoval jsem původně malou akci a jelikož ta skupina lidí, o které jsem si myslel, že dorazí a která se o bojový sporty aktivně zajímá, si často přivydělává jako vyhazovači v pátek a v sobotu, z toho důvodu jsem vybral čtvrtek. Dnes už je situace jiná a věřím, že i v pátek či sobotu by dorazili diváci, možná že i v hojnějším počtu. Jsem ale člověk, co rád ctí tradice, takže kladenská Noc Válečníků opět tradičně prosincový čtvrtek, tentokrát 17. 12. 2015.“
Velkou prestiž těchto galavečerů podtrhuje mnoho topfighterů, kteří se jich v minulosti zúčastnili jako Lukáš Dvořák, Petr Vondráček, Ondřej Hutník, Luboš Vrňata, Jan Soukup, Viktor Pešta, či ze zahraničí Faycal Hucin. Tentokrát se diváci budou moci těšit kromě jiného na pyramidu MMA do 70 kg, v boxerském zápase Karla Hořejška tentokrát v souboji s Rostislavem Kováčem, Annu Homolkovou v K1, Terezu Dvořákovou v muaythai, či divácky zajímavý souboj o Slaný.
Hlavním zápasem večera bude souboj dvou těžkotonážníků v MMA a to Alexandr Cverna vs Michal Reissinger. Alex udělal krok správným směrem, když přešel pod trenéra Davida Vyvážila, v jehož týmu se soustřeďují kvalitní těžké váhy. Jeho soupeřem bude striker Michal Reissinger, který již dva zápasy v MMA vítězně absolvoval a v předchozích rozhovorech říkal, že se chce k MMA vrátit.
Na jaký zápas se Hakim nejvíc těší?
„Těším se na celou Noc Válečníků, vnímám to jako celek, na všechny fighty  včetně 21. Bojovníka. Samozřejmě se budu soustředit hlavně na zápasy mých svěřenců.“
A komu by rád poděkoval?
„Těch lidí by tady bylo opravdu moc. Chtěl bych ale hlavně poděkovat mojí rodině, že to se mnou stále dávají. Není to jednoduchý….,“dodal Hakim.
Zdroj: CzechFighters

Bojovnice Tereza Dvořáková: Na poslední Noci Válečníků jsem získala můj největší skalp

Tereza „Vepřoun“ Dvořáková slibovala Kladenskému publiku pořádnou show, kterou předvede na Noci Válečníků. Do ringu se postavila proti těžkému soupeři ve stylu thai box. Rakouskou bojovnici Ninu Scheucher porazila ve třech kolech.
tereza big1Zkuste zhodnotit, jaký byl souboj proti Rakušance, která byla podle Vašich slov velmi kvalitní soupeřkou.
Když se na to zpětně podívám, tak si myslím, že to byl zatím nejtěžší můj zápas a zároveň nejtěžší soupeřka. Ze všech mých zápasů je asi tohle můj největší skalp.
Podle čeho tak usuzujete?
Měli jsme hrozně málo času se na soupeřku připravit. S kým budu bojovat, jsem se dozvěděla až na poslední chvíli. Několik bojovnic mi přislíbilo účast a nakonec to vždy odřekly.
Proč myslíte, že právě Nina Scheucher účast neodřekla?
Protože je to dobrá a kvalitní bojovnice. I ona měla na přípravu k zápasu se mnou málo času. Takhle na poslední chvíli takovýto zápas přijmou jen dobří fighteři. To nepřijme nikdo, kdo není připravený. Ona má za sebou hodně zápasů, získala hodně titulů a jezdí jen na prestižní soutěže.
Co bylo v boji proti Rakouské bojovnici nejtěžší?
Asi to, jak byla oproti mně vysoká a já na vysoké soupeřky moc neumím. Měla dlouhé ruce a nohy a o to to bylo složitější. Ale jsem šťastná, že jsem to zvládla a porazila ji.
Byla pochvala od trenéra Hakima?
Ano byla. Řekl mi hned po zápase, že jsem to zvládla úplně skvěle. Ale já jsem dělala jen to, co mi poradil a ono to vyšlo. Někdy si připadám, jako autíčko na dálkové ovládání. Co řekne, to udělám. A na tom stojí náš úspěch. Nemít tam Hakima, tak snad nejsem schopná ani kopnout.
Co Vám letělo hlavou, když jste šla po molu do ringu?
Já jsem chtěla moc vyhrát. Jako v tu chvíli už nad ničím jiným nepřemýšlím. Hlavně když máte před sebou rovnocenného soupeře. Pak už jde stranou i technika a rozhoduje to, kdo chce víc vyhrát. Nesmíte jít mezi provazy se strachem, ale s respektem a pokorou.
Zdroj: Kladenské listy

Noc válečníků rozzáří Tereza, klenot Hakimovy stáje

Tereza „Vepřoun“ Dvořáková (18), studentka Sportovního gymnázia a mistryně světa v K1. Její trenér Pavel „Hakim“ Majer ji brousí do kvality bojovníka a život do ženského půvabu. Jestliže na Noci válečníků budou zlaté hřeby večera, pak Tereza je jejím klenotem.
dvorakovaterezaV ringu se už pohybujete několik let. Co vás na tomhle sportu pořád nejvíc baví?
Atmosféra před zápasem. Stoupající adrenalin, přes který necítíte rány soupeřek. Případné trápení se v ringu, to už je druhořadé (směje se). Baví mě moment, kdy se dozvím, že mám zápas, že musím zase hodně makat.
Takže nejste ten případ pubescenta, který odmalička sportuje a v určitém věku dospívání řekne, že už to dělat nebude?
Já si neumím představit, že bych nešla na trénink…
Je soupeřka, z které máte strach?
Těch je i bylo (směje se). Ale není to strach z rány, z bití, strach mám z toho, že nevyhraji.
Ale vyhráváte a moc soupeřek ve vaší váhové kategorii do 60 kilogramů u nás nemáte. Ony už se začínají bát vás. Nechcete jít do jiné váhy, abyste měla zase větší motivaci?
Nechce se mi do nižší hubnout a pro vyšší váhu jsem malá. Tam bych asi dostávala… A tloustnout taky nechci.
Jak moc zkoumáte svoji soupeřku pro Noc válečníků?
Čtrnáct dnů před Nocí mně odřekly dvě soupeřky, tak to vypadalo, že vůbec nenastoupím. Pak jsme sehnali Rakušanku Ninu Scheucherovou. Bude to mazec. Je starší, hodně zkušená a vyšší, ale já se nebojím (směje se).
Zdroj: Murarik - Vaše Kladno

Cverna: Nezáleží, jestli jsem cikán, nebo bílej. Vyhrál jsem pro Kladno 

Spíkr večera ohlásil příchod čtyřicetiletého muže. Na ulici chlap v nejlepších letech, ve sportu závodník, který vyvolá na tváři shovívavý úsměv. Ten ovšem mnohým ztuhnul, když se k ringu blížil Alexandr Cverna. Kladeňák do morku kostí, bijec s obrovským srdcem i postavou. A především vítěz Noci válečníků.
cverna1Reissinger nebyl z nejlehčích soupeřů pro zápas v MMA. V prvním kole to chvílemi vypadalo na vaši prohru. Kde se to v ringu zlomilo, že byl soupeř nakonec rád, že se ozval gong?
On už byl poražený, ještě než se začalo (usmívá se). Netušil totiž, jak moc jsem tenhle zápas chtěl vyhrát pro Kladno. Nezáleží na tom, jestli jsem cikán, nebo bílej, pořád jsem tady, jsem v Kladně a Kladno je moje město. A vyhrál jsem to taky pro moji ženu, aby viděla, jak poctivě se připravuji.
Vyšla vám zvolená taktika?
Naprosto. S trenérem jsme se shodli, že trochu zaboxuji, sem tam poslat nějaký granát a jít s ním na zem. Povedlo se, i když se toho mohlo povést i víc.
Čím vám dělal soupeř největší starosti?
Dobrým distancem a tím, že mě nechtěl k sobě pustit. Tušil, že budu chtít chodit na zem, tak si to hlídal.
Na zemi jste ho dokázal udržet poměrně dlouhou dobu, i když byl o dobrých deset kilogramů těžší než vy a je i vyšší. Jak se vám to povedlo?
Zvládnul jsem to technicky. Zjednodušeně řečeno, držel jsem ho pod krkem. Přitom jsem cítil, že neškrtím tak, jak bych správně měl, měl jsem ho přitáhnout víc.
Zpoza provazů to vypadalo, že vaše škrcení úplně stačí, protože soupeř hlasitě naříkal...
Taky jsem slyšel, jak chrčí. Maličko jsem ještě přitáhnul, ale pořád málo…
Čekal jste v tu chvíli, že vzdá?
Na to jsem nečekal. Je to dobrý fighter, má moji úctu.
Cítil jste na zemi jeho rány? Bylo jich docela dost.
Byl jsem zalitý adrenalinem, nic tak hrozného jsem necítil.
Kam řadíte tohle vítězství?
Noc válečníků je pro mě hodně, výhru řadím hodně vysoko. Jsem rád, že se v mém rodném městě pořádá takový podnik. Chtěl za to bych ještě jednou poděkovat Hakimovi i pánům Třískovi a Bakešovi.
Zdroj: Murarik - Vaše Kladno

Boxer Karel Hořejšek opět na Noci Válečníků

Na kladenské Noci Válečníků se tento čtvrtek opět představí v boxerském duelu Karel Hořejšek.  Tentokrát jeho soupeřem bude Rostislav Kováč.  
horejsek3 1024x677V kolika letech jsi začal boxovat, v jakém oddílu a kde se připravuješ nyní?
Začal jsem v patnácti letech na Kladně u trenéra Václava Jančaty.
Proč jsi si vybral zrovna box?
Box se mi vždycky líbil a taky už pár lidí v naší rodině na tréninky boxu chodili, ale nikdo nezávodil.
Jak dlouho a s jakou bilancí jsi boxoval v amatérech, než jsi přešel do profi ringu?
V amatérech mám bilanci 60 zápasů a asi 50 výher. V profi jsem teď rok a půl.
Letos jsi v profi boxu dokázal získat titul mezinárodního šampiona Německa. Jak silný byl soupeř a co myslíš, že rozhodlo o tvé výhře?
Soupeř, kterého jsem porazil v Berlíně o titul Německa, nebyl můj nejtěžší soupeř. Byl jsem lepší. Soupeře jsem postupně rozbíjel, až nenastoupil do posledního desátého kola.
Ve čtvrtek se opět zúčastníš galavečera Noc Válečníků, po kolikáté zde budeš startovat a s jakou úspěšností?
Na Noci Válečníků teď budu po šesté. Boxoval jsem třikrát jako amatér a dvakrát jako profík a vždy vítězně.
Zdroj: CzechFighters

V bitvě o Slaný se utkají Lukáš Zeman a Mario Jarkas

Kladno/ROZHOVOR/ - Galavečer bojových sportů Noc válečníků se už pojedenácté uskuteční ve čtvrtek 17. prosince od 19 hodin v mario jarkaskladenské sportovní hale. Návštěvníci se mohou těšit na jedenáct zápasů v klasickém boxu, thai boxu, K-1 a MMA.
mario jarkasMARIO JARKAS (vpravo) se odjel připravovat do Thajska. Na snímku s kamarádem Jonathan Badilla.
Akce nabídne také podívanou na pyramidový systém boje v MMA, ve kterém za kladenské zápasníky nastoupí Martin Chaloupka z Hakim gymu a Ondra Balada z SKS Areny. Chybět nebude ani ženský element – nastoupí oblíbenkyně publika Tereza Dvořáková z Hakim gymu a Anna Homolková z SKS Areny. Kromě boje se příchozí mohou těšit i na kulturní program. Mimo jiné vystoupí známý raper Revolta.
Desátý zápas v pořadí bude speciální. V rámci Noci válečníků se totiž uskuteční Bitva o Slaný dvou slánských bojovníků: Lukáše Zemana z Hakim gymu Slaný a Maria Jarkase z TCB Slaný. Vítěz si odnese také unikátní pás.
Jak se šestatřicetiletý zápasník těší na pověstnou atmosféru Noci válečníků? Proč vyzval zkušeného Maria Jarkase? A jak moc si věří?
Lukáš Zeman si našel chvilku a Kladenskému deníku odpověděl na několik otázek.
Jak dlouho už trénujete thaiský box?
Dohromady asi sedm let, ale dva roky jsem trénoval jako poměrně mladý, pak jsem měl dlouhou pauzu a k thaiskému boxu jsem se vrátil před pěti lety. Ve Slaném trénuji čtyři roky.
Proč jste začal opět trénovat?
Podařilo se mi získat ve Slaném fitnesscentrum, ve kterém jsme zároveň otevřeli centrum bojových sportů. Přišlo mi jako dobrý nápad otevřít boxérnu a zároveň jsem začal zase trénovat.
Bude to váš první zápas na Noci válečníků?
Je to můj první zápas na Noci válečníků, ale několikrát jsem se zúčastnil jako divák a fandil jsem kamarádům. Je tam super atmosféra.
Kdo vymyslel Bitvu o Slaný?
Napadlo to mě. Je to takové vyvrcholení mé kariéry, jelikož mám za sebou několik zápasů v amatérské lize, v kick boxových turnajích a chtěl jsem si zkusit první profesionální zápas. Vyzval jsem tedy svého rivala, který má ve Slaném konkurenční gym.
Budete bojovat o pás?
Měl by tam být, ale ještě jsem ho neviděl. Bude to takové překvapení.
Vy jste si s Mariem posílali přes Facebook takové vzkazy.
Chtěl jsem se představit. Ve Slaném mě už lidé znají, ale v Kladně tolik ne. Mario na to prostě zareagoval.
Vy se spolu znáte?
Známe se, ale že bychom byli kamarádi, to ne.
Jak moc jste trénoval?
Poté, co bylo jasné, že se zápas uskuteční, začal jsem se připravovat. Trénuji dvakrát denně, každý den kromě soboty. To mám volno. Takovou přípravu mi umožňuje i mé zaměstnání, díky tomu že podnikám ve sportu, mám dost času a klidu.
Koukal jste na soupeřovy zápasy?
Viděl jsem nějaká videa. Mario už je také poměrně starší, stejně jako já. Čili očekávám, že se zápas bude odehrávat v jiném duchu než třeba zápasy o deset let mladších kluků.
Bude více technický?
To určitě. Bude to hodně o technice a hlavě.
Na co si musíte dávat pozor?
Myslím si, že Mario je nepředvídatelný. Dál nebudu nic prozrazovat.
Na Noci válečníků chodí několik stovek lidí. Budete mít trému před takovým publikem?
V tuto chvíli nad tím nepřemýšlím. Už mám zkušenosti z turnajů, kde bylo také mnoho lidí, ale zápas nebyl mediálně prosazovaný jako v tomto případě.
Máte připravený nějaký nástup?
Mám připravenou písničku, ale tak okázalý jako Mario asi nebudu, nechám si to až do ringu.
Věříte si?
Šance jsou určitě vyrovnané. Pracoval jsem na sobě a nyní záleží, kdo bude lépe připravený. Je to padesát na padesát.

VYZYVATEL LUKÁŠ ZEMAN reprezentuje Hakim gym Slaný.Vítězný pás je pro mě třešnička na dortu

Soupeřem Lukáše Zemana bude dvaatřicetiletý trenér a zápasník Mario Jarkas z TCB gymu Slaný. Jak sám uvedl, výzva od Lukáše ho velmi překvapila a hned se začal intenzivně připravovat. Dokonce nedávno odjel na soustředění do lukas zeman 2 denik 600Thajska, kde měl ale nehodu na motorce a způsobil si zranění.
Mario Jarkas má dost zkušeností. Je mistr České republiky v kick boxu, několikanásobný mistr v čínském boxu a dvojnásobný vítěz Czech open. Na druhou stranu dva roky nezápasil.
Jak se připravuje? Jak moc ovlivní zranění jeho výkon? A má, jak je jeho zvykem, pro návštěvníky připravenou nějakou show při nástupu? Na to vše Mario Jarkas odpovídal Kladenskému deníku.
Noc válečníků pro vás není úplná novinka. Už na ní zápasili vaši svěřenci.
To je pravda. Pak přišla výzva od Lukáše a já jsem na ni kývl.
Jak intenzivně jste se pustil do příprav?
Od té doby, co vím, že zápas bude, čili tak pět měsíců, se připravuji se svým trenérem Honzou Vlasákem.
Sledoval jste nějaké Lukášovy zápasy?
Viděl jsem jeho zápasy, ale spíše se zaměřuji na sebe. Čeká mě po dvou letech návrat do ringu. Vzhledem k mému věku je všechno těžší. Nejsem nejmladší a cítím každý trénink.
Na co si budete dávat pozor?
Myslím si, že bude hodně dávat kolena, takže si na to dám určitě pozor.
Je pro vás získání pásu větší motivace?
Pás je taková třešnička na dortu. Je to velká motivace navíc. Myslím si, že Lukáš k tomu přistoupil zodpovědně, takže bude stejně dobře připravený jako já.
Překvapil vás Lukášův vzkaz, který vám poslal před Facebook?
Celkově mě překvapila výzva od Lukáše. Vůbec jsem nepočítal, že by mě mohl vyzvat, takže to pro mě byl docela šok. Samozřejmě jsem to přijal a ve čtvrtek všichni uvidí, jak to dopadne. Myslím si, že jsou šance vyrovnané.
Atmosféru Noci válečníků znáte z pohledu trenéra. Budete mít jako přímý účastník trému?
Trému budu mít určitě. Nevím, co od toho zápasu mám očekávat. Není nám ani jednomu dvacet let, takže to bude taktický boj, nebudeme se štípat hlava nehlava. Ale zároveň to bude hodně fyzické.
Nedávno jste měl nehodu na motorce a utrpěl jste zranění.
Hodně mě to omezí. Nemohu zápas vzdát, ale mám zranění, se kterým bych za jiných okolností nenastoupil. Risknu to.
Máte přichystaný nástup?
Mám, ale je to překvápko a nechci ho prozradit.
Přijedou vás do Kladna podpořit kamarádi ze Slaného?
Nejen ze Slaného, ale i z Prahy. Trochu mě to svazuje, protože spoustu lidí trénuji. Bude to těžké, ještě navíc s tím zraněním. Chtěl bych poděkovat svému trenérovi Honzovi Vlasákovi, celému TCB gymu a také sponzorům
Zdroj: Daniela Řečínská - Kladenské listy