zapasy nv5

Výsledky zápasů z Noci Válečníků V - 13.12. 2012 - Kladno

 
Thaibox - 91kg
       
Pohar VitezuDavid Makovička  GladiatorsGym ČeskéBudějovice vs. Jan Preisler
HakimGym Kladno
Čtvrtfinále - Pyramida
       
Pohar VitezuPatrik Durčanský
HakimGym Kladno vs. Hamid Khairy
Hamr Gym Ostrava
Čtvrtfinále - Pyramida
       
Pohar VitezuLukáš Muladi
MT Olomouc vs. Tomáš Zachske
TKB Teplice
Čtvrtfinále - Pyramida
       
Pohar VitezuMartin Chaloupka
Hakim Gym Kladno vs. Aleš Tománek
Magnum Gym Hodonín
Čtvrtfinále - Pyramida
       
Pohar VitezuOndřej Sova  TKBC Praha vs. Radim Jaroš Jetsaam Gym Brno
-40kg - Kickbox - Remíza        
Tomáš Slávik
Hakim gym Kladno vs. Jan Blahut
Hakim Gym Kladno
MMA - Těžká váha
       
Pohar VitezuMichal Reissinger  Hanuman Gym Praha vs. Martin Brož
Hakim Gym Kladno
MMA - Těžká váha
       
Pohar VitezuMilan GODZILLA Jenšík
Hanuman Gym Praha vs. Zdeněk MAMUT Hrubý
MMA Nymburk
Semifinále - Pyramida
       
Pohar VitezuLukáš Muladi
MT Olomouc vs. Patrik Durčanský
Hakim Gym Kladno
Semifinále - Pyramida
       
Pohar VitezuMartin Chaloupka
Hakim Gym Kladno vs. Ondřej Sova
TKBC Praha
Thaibox - +96kg
       
Pohar VitezuSvatopluk Preisler
Hakim Gym Kladno vs. Robert Mužík
Atom Gym Plzeň
Finále - Pyramida        
Pohar VitezuLukáš Muladi MT Olomouc vs. Martin Chaloupka Hakim Gym Kladno
 

Noc Válečníků 5 - kolo za kolem a výsledky

 
Výsledkový servis a kolo za kolem z Noci Válečníků 5 z Kladenské sportovní haly.
 

Noc Válečníků 5

- 13. 12. 2012, Sportovní hala Kladno, Kladno
Ani Josef Jelínek, ani Luboš Vrňata nakonec na startovce nejsou, v plánu je tedy pyramida, dva MMA fighty a tři thaibox superfighty. Celkem 12 zápasů.
Moderní Kladenská Sportovní hala zatím sice nijak zvlášť neburácí, ale jsme teprve na začátku večera. Zaplněná je ovšem prakticky do posledního místečka - místa na tribunách, plocha, ochozy, VIP stoly. Všude plno, organizátorský tým musí mít radost.
Dvě velkoplošné obrazovky, živé rozhovory ze šaten - slušná produkce.
 

KOLO ZA KOLEM

 
David Makovička (Gladiators gym ČB) vs. Jan Preisler (Hakim gym Kladno)
thaibox, -91 kg, 3x3 minuty
Preisler zahajuje agresivněji, Makovička zatím spíš vyčkává. Jeho první roundhouse pokusy mají ale slušnou páru. Vypadá ve větším klidu. Ring ovládá spíše Makovička, ale Presiler mu občas agresivními přímočarými akcemi dělá trochu problémy.
Druhé velmi podobné. Makovička klidnější, přesnější a s přehledem, Preisler to ale dotahuje tlakem a nápory. Oba sem tam inkasují, ale zápas se přece jen nachyluje ve prospěch Makovičky. Koleno na hrudník – a Preisler se předklání a jde do počítání. Počítání sice zvládne, ale ve stavu na pokračování už není, bolest veliká a z nosu crčí krev.
 
David Makovička, TKO, 2. kolo
 
Hamid Khairy (Hamrgym Ostrava) vs. Patrik Durčanský (Hakim gym Kladno)
pyramida čtvrtfinále, -72,57 kg, muaythai, 3x2 minuty
Khairy do toho jde od začátku hodně po hlavě, ale jsou z toho hlavně dlouhé klinče z kterých borců buď padají, nebo je musí rozhodčí oddělovat od sebe. Durčanský se snaží solidně kontrovat, ale většina prvního kola se odbojuje v klinči. Aktivní první kolo bez jasné převahy.
Také v drurhém kole se hodně klinčuje, tentokrát jsou ale klinče častěji zakončeny srhy. Dole končí většinou Durčanský, ale z dvojice borců vypadá o něco svěžejší a také přesnější kdykoli jsou borci dál od sebe.
Ve třetím už není čerstvý ani jeden, takže do dalších kol to vítěz nebude mít jednoduché. Durčanský míjí loktem a sám padá. Pak zkouší slušné otočky. A další klinče. Durčanský se ještě snaží tlačit, ale ani z jedné strany to není příliš koordinované. Větší dojem (a tedy prvním postupujícím se stává) zanechal na rozhodčích Patrik Durčanský: 3-0.
 
Patrik Durčanský, na body, 3:0
 
Tomáš Zaschke (TKB Teplice) vs. Lukáš Muladi (MT Olomouc)
pyramida čtvrtfinále, -72,57 kg, muaythai, 3x2 minuty
Tak tohle je o poznání ostřejší. Rychlé výměny ve kterých se toho borci snaží poslat co nejvíc, po úvodních výměnách se ale tempa ujímá Zaschke a útočí častěji. Jakmile dá Muladimu prostor, i Muladi předvádí slušné útoky, ale častěji to tahá Zaschke. Muladi ale trefuje jednu z otoček po které Zaschke ztrácí stabilitu a vývoj se otáčí – Muladimu pak vychází několik klinčů ze kterých Zaschkeho přehazuje k zemi.
A změna se přenáší i do druhého kola. Práci v klinči má Muladi lepší a po dalších dvou letech na zem už je Zaschke zřetelně zpomalený a vyčerpaný. Doválčí nicméně až do konce kola a ačkoli má Muladi převahu, není to zas tak drtivé.
A hned na začátku po dalším pádu následuje první počítání – Zaschke je počítán, ale zvládne to. Muladi si nechce nechat ujít přiležitost a navazuje do náporu, Zaschke ho ale odhodí a tím se zachrání. Muladi ve zbytku kola tlačí, ale finiš z toho nevytěží.
 
Lukáš Muladi, na body 2:0
 
Aleš Tománek (Magnum gym Hodonín) vs. Martin Chaloupka (Hakim gym Kladno)
pyramida čtvrtfinále, -72,57 kg, muaythai, 3x2 minuty
Tihle dva hodně zapojují i nohy. Chaloupka si hned jedním z prvních kopů odhazuje vycpávku z pod chrániče na noze, která stylově odplachtí do publika. Každopádně okopávaná solidní, hlavně lowkciky, roundhousy a frontkicky. Zvlášť Chaloupka lowkicky prokládá téměř vše – a na úplný závěr se mu daří pěkný zásah rukou.
Chaloupka je v druhém o něco agresivnější borec, Tománka občas natlačí na provazy, ten ale většinou důsledně kryje. Konec kola má Chaloupka silný, Tománek je v rohu a Chaloupka boduje z klinče, dojde i na nějaké ty loktíky.
Tománkovi už ve třetím zjevně dochází síly, ale bojovat se ještě snaží. Chaloupka se ho snaží dorazit, ale ani on už není nejčerstvější. Tománek se motá a otáčí zády – a je počítán. Získává cenný čas na oddych – a ještě se snaž vytrvat, což se mu také podaří.
 
Martin Chaloupka, na body 3:0
 
Radim Jaroš (Jetsaam gym Brno) vs. Ondřej Sova (TKBC Praha)
pyramida čtvrtfinále, -72,57 kg, muaythai, 3x2 minuty
Opět hodně klinčový zápas. Jaroš jde častěji vpřed, ale většinou skončí hned v klinči, kde zatím jasnou převahu nikdo nemá. Sova až v druhé půli kola pouští pár slušných technik zdálky. V závěru kola obstojná orubávaná.
V druhém je iniciativnější prozměnu Sova a neustále Jaroše nahání po kleci. Navíc to vypadá, že se Jaroš nepohodl se svými cornermanem a tak už není koučován – a to ani o pauze.
Přesto se ve třetím snaží bojovat, ale Sova je na koni a v klidu – a tak boduje víc. Čtvrtým postupujícím se tak stává Sova.
 
Ondřej Sova, na body 3:0
 
Tomáš Slávik (Hakim gym Kladno) vs. Jan Blahut (Hakim gym Kladno)
-40 kg, 3x1 minuta, kickbox
Velmi veselá a akční pošťuchovaná v které byl v pozdějích kolech výraznější Tomáš Slávik. Zápas ovšem skončil zaslouženou remízou :)
 
Michal "Palec" Reissinger (Hanuman gym Praha) vs. Martin "Beebop" Brož (Hakim gym Kladno)
MMA, těžká váha, 2x5 minut
Reissinger otvírá direkty a hned první hák poté Brože trochu rozhodí. Ten zareaguje náporem a háky sem a tam a natlačí Reissingera do rou. Klinč. Oba single underhooky. Reissinger zkouší kratší lokty, ale nedaří se. Rozhodčí restartuje pro neaktivitu – a Reissinger hned opět direktuje, má direkty pěkný rychlý a ostrý. Zjevně postoj Brože nerespaktuje – pouští ruce – a pak se jde do divoké výměny, která opět končí Reisignerem v rohu a klinčem. Další restart. Reissinger opět pošle přesný direkt - a Brož ho znovu zažene do rohu, tentokrát si pomůže lowkickem. Klinč tentokrát aktivnější, Reissinger na moment otáčí, ale hned je zase zpátky. Brož je povzbuzován trenéry do strhu, ale nedaří se a je tu další restart. Reissinger trefuje levý hák – výměna naprázdno a Reisigner lowkick. Brož další nápor skrz háky a opět je tu klinč s následným restartem. Touhle dobou celkem zažitý vzorec. Brož jde rovnou do náporu a tentokrát se Reissinger u provazů vymotá , takže se klinč nekoná. Brož opět lowkick který Reissingera překvapí a následuje další klinč. Reissinger loktuje na hlavu, ale nemá prostor na rozmach – a je tu konec kola.
Reissinger zahájí druhé parádním levým hákem – jen voda odcákne. Brož mu zásah vrátí. Brož další náběh, ale tentokrát Reissingera trochu rozhodí, ten se k němu natočí zády – ale ani teď ho Brož nezvládne hodit na zem. Trocha ostřelování zdálky – v tom je Reissinger lepší. Brož inkasuje těžký zásah na bradu – ale stojí. Reissinger tlačí, Brož v defenzívě. Sice už moc nemůže, ale na 130 kg pořízka je na tom ještě velmi slušně, co se fýzy týče. Reissinger dál tlačí a oťukává Brože zdálky, ten už začíná mít nadále. Ještě minuta a půl. Brožovi se spouští krev z nosu a ustupuje. Reissinger také nemá sil na zbyt, aby ho nějak víc hodil po ringu. Reissinger zásah pravačkou, Brož stále drží. A ustojí to až do konce. Solidní výkon.
 
Michal Reissinger, na body
 
Zdeněk "Mamut" Hrubý (MMA Nymburk) vs. Milan "Godzilla" Jenšík (Hanuman gym Praha)
Mamut vs. Godzilla :)
Rychlé zahájení od Hrubého – lowkick. Jenšík reaguje háky. Pak si oba chvilku vyčkávají. Hrubý znovu lowkick. Jenšík spíše vyčkává, mění výšku. Jenšík začíná nastupovat. Frontkick. A kop který Hrubému nechutná. Lowkick dva, Hrubý sklouzne a padá pod provazy, rozhodčí ho vytahuje zpět a pokládá ho na zem. Jenšík ale na zem nechce a tak ho nechá vstát. Následuje ještě pár úderů a lowkicků – a Hrubý gestikuluje, že má nakopané stehno nebo koleno až až a končí. Jenšík předvádí dobrou oslavnou šou a sklízí zatím největší ovace.
 
Milan Jenšík, TKO, 1. kolo
 
Lukáš Muladi (MT Olomouc) vs. Patrik Durčanský (Hakim gym Kladno)
pyramida semifinále, -72,57 kg, muaythai, 3x2 minuty
Muladi zkouší překvapit razantním high kickem, ale nedaří se. Sérku úvodních výměn přeruší lowkick do Muladiho do rozkroku. Durčanský je ale záhy schopen pokračovat, jenže je vzápětí stylově podmeten. Durčanský ho navíc vzápětí přehodí z klinče a o chvíli později ještě jednou, ačkoli Durčanský mezitím předvádí nadějné kombinace. Ve zbytku kola se akce přelévá sem a tam bez jasnější převahy.
Muladi opravdu umí v klinčích a slušně v nich s Durčanským zametá, ten opět několikrát odhozen plachtí k zemi, což mu na fýze příliš nepřidává. Nápory v mezičase má ale dobré. Muladi vypadá jako slušný judista :)
Durčanskému se v klinčích opravdu nevede, prakticky každou příležitost dokáže Muladi zužitkovat k tomu, aby Durčanského dostal na zem. Výměny jsou přitom nadějné z obou stran. A Durčanský začíná odcházet. Po jednom z odhozů se mu příliš nechce vstávat – a další roundhouse na žebra ho zalomí a pošle do počítání. Oddych mu stačí na to, aby vydržel až do konce kola, ale o vítězí není sporu.
 
Lukáš Muladi, na body 3:0
 
Ondřej Sova (TKBC Praha) vs. Martin Chaloupka (Hakim gym Kladno)
pyramida semifinále, -72,57 kg, muaythai, 3x2 minuty
Aktivní zahájení od obou borců. Mlátička sem a tam. Ostrá osekávaná. Sova začíná kombinace a zavírá lowkicky, Chaloupka přebírá střední část výměn háky. Hodně slušné první kolo, zatím asi nejlepší, co jsme tu dnes večer měli.
A tihle dva mají zjevně sil dost i ve druhém kole (skoro bych řekl, že vypadají čerstvější než ve svých prvních zápasech, asi chytli druhý dech). Chaloupka se do toho snaží šlapat ještě víc. Sova je mu zdatným sekundatem, ale v půli kola Chaloupka zasahuje obzvlášť čistou přímou zadní – a Sova putuje na záda do počítání. Počítání zvládá, až tak otřesen není. Závěrečná ostrá výměna – a zásah slaví také Sova, takže Chaloupka je počítán současně s gongem. I Chaloupka počítání zvládne a půjde se do třetího kola. Dva knockdowny – ještě lepší kolo než to minulé :)
A v tomto zápase se šetřit silami opravdu nebude. Chaloupka už sice nemá tak čisté útoky, ale jde do toho hlava nehlava. Sova je na tom o něco lépe, ale postrádá přesnost. Brutální přebíjená uprostřed ringu, sem a tam. Skvělý zápas, který zlepšil atmosféru v hale o 100%. Nakonec velmi t2sn2 na body postupuje do finále domácí borech Martin Chaloupka
 
Martin Chaloupka, 2:1 na body
 
Robert Mužik (Atom gym Plzeň) vs. Svatopluk "Zohan" Preisler (Hakim gym Kladno)
thaibox, 3x2 minuty, +96 kg
Mužik zahajuje hned po ťukutní. Pak zkusí pár delších kombinací, ale Preisler ho svými nápory rychle dostane do rohu kde ho demoluje delšími sérkami - ruce, kolena, všechno. Mužika ale kupodivu nepadne, nějak z nejhoršího vyklouzne a ustojí to do konce kola. Preisler vypadá, že se možná trochu vystřílel.
Mužik to v druhém kole zkouší hlavně zdálky, Preisler to zase chce drsně a nakrátko. Síly v divokých věšečkách rychle ubývají oběma borcům.
Třetí kolo už je vyloženě souboj vůle. Mužik je sice o maličko čerstvější, jenže i vyšťavený Preisler mu se svými náběhy dělá problémy a Mužik si ho nedokáže udržet od těla. Preisler přichází o bod za úmyslné vyplivnutí chrániče zubů, což výsledek zdramatizuje, ale neýmění.
 
Svatopluk Preisler, na body 2:1
 
Lukáš Muladi (MT Olomouc) vs. Martin Chaloupka (Hakim gym Kladno)
finále pyramidy, -72,57 kg, muaythai, 3x2 minuty
Muladi to v klinčích prostě umí. Chaloupku se mu sice nadvakrát stáhnout k zemi nepovede, ale zato mu tam u provazů propašuje krásný loket a Chaloupka se hroutí k zemi. Počítání sice ještě zvládne, ale to už má Muladi zápas pevně v rukou a Chaloupka o chvilku později inkasuje koleno, které finálový zápas ukončuje v prvním kole. Pro domácí barvy tedy nakonec zklamání, ale Muladi si svou dominantní prací v klinči vítězství rozhodně zasloužil.
 
Lukáš Muladi, TKO, 1. kolo (vítěz pyramidy)